Senzorické vnímání je proces, při kterém náš mozek zpracovává, třídí a organizuje všechny smyslové podněty z vnějšího i vnitřního prostředí. Dítě tuto schopnost nezískává automaticky, ale musí se ji postupně učit. Pokud je některý smysl oslabený, vyvažuje ho jiný, a to se může projevovat ve specifickém chování a poruchách učení.
Cílem aktivity je tyto potíže odhalit, pomocí vhodně volených podnětů je eliminovat a poskytnout rodičům konkrétní doporučení pro práci s dítětem v domácím prostředí.
Aktivita je vhodná pro děti, které například nadměrně vyhledávají pohybové aktivity (běhání, houpání, skákání, točení, jsou rády hlavou dolů,…), odmítají umývání vlasů, čištění zubů nebo stříhání nehtů, chodí nahé nebo si nechtějí obléknout určité oděvy, nedokážou uchopit některé předměty, nepřiměřeně vyhledávají různé hmatové podněty (ulpívají na hře s pískem, kamínky, blátem apod.), vyžadují pevné objetí, schovávají se do těsných prostor, neustále vkládají různé předměty do úst, nevnímají bolest, vadí jim určité zvuky, mají potíže s jídlem (vyžadují konkrétní konzistenci, barvu, strukturu nebo vůni jídla), nedokáží se soustředit a další.
Cena 1. vstupní fáze: 1 950 Kč / 3 x 45 min.
Cena 2. následné fáze: 590 Kč / 45 min.